Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Zespół jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwegoZespół jelita drażliwego jest zaburzeniem funkcjonalnym jelit, które przejawia się głównie przy problemach z wypróżnianiem jelita grubego. Zazwyczaj objawia się w okresie dojrzewania i wczesnej dorosłości.

Zespół jelita drażliwego jest wywołany przez stres, różnego typu zakażenia, zaburzenia hormonalne i nietolerncję pokarmową. Najczęstszą przyczyną pojawienia się choroby jest długotrwałe leczenie antybiotykami, które zakłócają równowagę flory jelitowej. Pierwszymi objawami zespołu jelita drażliwego są: niestrawność, wrażliwość na laktozę, ból brzucha, wzdęcia, częste zaparcia, uczucie zmęczenia fizycznego, jak również częste biegunki.

Przyczyny powstania zespołu jelita drażliwego

Zespół jelita drażliwego jest spowodowany zaburzeniami czynnościowymi ścian jelita, powodując ból i inne zaburzenia.

Nieprawidłowe funkcjonowanie jelit powoduje, że ruchy jelit są dla osoby cierpiącej bolesne, dlatego pojawia się bół brzucha i wiele innych problemów zdrowotnych. Często pojawają się takie objawy, które w ogóle nie są związane z trawieniem, jak np. ból pleców. W wielu przypadkach zespół jelita drażliwego może pochadzać z chorób zapalnych jelit, albo pojawi się w wyniku antybiotykoterapii niektórych chorób zakaźnych. Wielu ludzi nie zdaje sobie sprawę ze skutków stresu, gdyż zespół jelita drażliwego często wywołany jest właśnie przez stres. Nasze jelita są bardzo wrażliwe i dlatego reagują na stres, wystarczy pomyśleć jak często mamy biegunkę w czasie problemów.

Zespół jelita drażliwego – diagnoza

Rozpoznanie zespołu jelita drażliwego na podstawie objawów może łatwo doprowadzić do pomyłki-można ją uznać jako inną chorobę przewodu pokarmowego. W związku tym postawienie ostatecznej diagnozy często nie jest łatwe i wymaga wielu dodatkowych badań.

Gdy podejrzewa się zespół jelita drażliwego podstwowe badania lekarskie nie są wystarczające. Należy wykonać kolonoskopię i USG jelit głównie dlatego, aby móc wykluczyć choroby innych narządów. Óbjawy schorzenia zespołu jelita drażliwego są podobne do zapalenia błony śluzowej żołądka, zapalenia jelita grubego i raka, dlatego postawienie ostatecznej diagnozy opiera się wyłącznie na badaniu kolonoskopii i USG jelit. Na podstawie wyników badań wykluczy się wszystkie schorzenia o podobnych objawach, a możemy jednoznacznie stwierdzić, że jest to zespół jelita drażliwego.

Zespół jelita drażliwego – leczenie

Zespół jelita drażliwego nie jest chorobą, która może być wyleczona lekami przez krótszy lub dłuższy czas. Jedynym możliwym sposobem leczenia jest zmiana stylu życia.

Aby wyleczyć się z zespołu jelita drażliwego bardzo ważne jest unikać stres albo sytuacji, które wywołują stres, albowiem on jest najczęstszą przyczyną pojawienia się choroby. Pomagają regularne ćwiczenia, które poprawiają pracę jelit i normalizują ich działanie.

Bardzo ważne jest, aby porzucić złe nawyki, które w trakcie wypróżniowania rozpraszają, np. czytanie gazet w toalecie. Złymi nawykami są również palenie papierosów, picie dużej ilości kawy i alkoholu, które w przypadkach choroby zespołu jeita drażliwego są zakazane i dużym stopniu niekorzystnie wpływają na prawidłowe funkcjonowanie jelit.

Jeśli objawy choroby zespołu jelita drażliwego będą silniejsze i bolesne, skurcze jelit mogą być złagodzone za pomocą ciepłych obkładów brzucha. Pomoc w zaparciach może przynieść picie ciepłej wody. Zespół jelita drażliwego powoduje naprzemienne biegunki albo zaparcia.

Zmiana nawyków żywieniowych

Objawy choroby zespołu jelita drażliwego i nawyki żywieniowe są ze sobą bardzo ściśle związane, więc niezbędne jest zmienić styl życia i nawyki żywieniowe.

Podczas biegunki należy wykluczyć z jadłospisu produkty spożywcze, które mają przeczyszczające właściwości albo powodują wzdęcia. Do nich należą: rośliny strączkowe, gazowane napoje, pieczywo z białej mąki i ciasta drożdżowe.

W przypadku zaparć nie można zrobić nic inne, jak zwiększyć spożywanie błonnika i płynów, które wspierają prawidłowe funkcjonowanie jelit i oczyszczają ściany jelit.

W przypadku zachorowania na zespół jelita drażliwego należy całkowiecie zrezygnować z niektórych produktów spożywczych. Do nich należą: słodycze, desery i wszystkie produkty zawierające dużo cukru. Należy unikać produktów mlecznych o wysokiej zawartości tłuszczu, czerwonego mięsa, kawy, alkoholu i wszystkich półproduktów zawierające duże ilości konserwantów.

W przypadku zachorowania na zespół jelita drażliwego jest zalecane spożywać probiotyczny jogurt, wiele owoców i warzyw, ryb, drobu i ryż niełuskany.

Zgodnie z wyżej wymienionymi zasadami można doprowadzić do zmniejszenia objawów, a nawet do całkowitego wyleczenia.

Źródło:
http://www.bbc.co.uk/health/physical_health/conditions/ibs1.shtml

Clean Inside® Program

Clean Inside® Program - Całkowite oczyszczenie jelita

Całkowite oczyszczenie jelita, oczyszczenie organizmu, zachowanie zdrowia i witalności! Pierwszy program - Clean Inside® – oczyszczanie jelita, to zestaw zawierający trzy preparaty: Pierwszy to Clean Inside® – oczyszczanie jelita, suplement diety zawierający błonnik. Odgrywa on najważniejszą rolę w optymalnym przebiegu procesu, jakim jest oczyszczanie jelit. Dzięki zawartości włókien pochodzących z ziół zapobiega dalszemu gromadzeniu się toksyn. Program Clean Inside® – oczyszczacz jelit został opracowany z myślą o codziennym stosowaniu: dzięki niemu oczyszczanie jelita przebiega w sposób ciągły, a ponadto zapobiega tworzeniu się w układzie pokarmowym złogów, toksyn oraz śluzu...