Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Zaparcia

ZaparciaZaparcia to stan, gdzie wypróżnienia występują bardzo rzadko, czyli jeśli między jednym i drugim wypróżnieniem upłynie więcej niż dwa dni oraz gdy stolec jest oddawany z trudem i jest go zbyt mało. Powodów jest wiele, ale zazwyczaj zaparcia są objawem niektórych chorób lub zaburzeń, dlatego nie należy tego lekceważyć.

Zaparcia mogą być związane z innymi dolegliwościami. Między te najczęściej się pojawiające należą: bóle głowy, zmiany skórne, zmęczenie, wzdęcia, bóle brzucha i żołądka, utrata apetytu, depresja.

Zaparcia pojawiajają się wtedy, kiedy jelito grube absorbuje zbyt wiele wody albo jeśli skurcze mięśni jelita są wolniejsze albo niezbyt częste.

Często występuje u osób, które się źle odżywiają. Najbardziej powszechną przyczyną zaparć jest dieta uboga w błonnik lub spożywanie pokarmów bogatych w tłuszcze np. serów, jaj, mięsa jak również produkty z białej mąki i z dużą zawartością cukru.

Podczas przesuwania się pokarmu przez jelito, okrężnica absorbuje wodę z jedzenia a z nie strawionych resztek pokarmu tworzy się stolec. Skurcze okrężnicy popychają stolec w kierunku odbytnicy. Spowolnienie przesuwania się kału skutkuje jego nadmiernym odwodnieniem. Stolec jest potem bardziej twardy i zbity, co utrudnia przesuwanie.

Zaparcia mogą mieć kilka przyczyn. Długotrwały, przewlekły stres bardzo silnie działa na układ pokarmowy. Swoje podłoże w psychice mają również zaparcia.

Zaparcia mogą również wystąpić u osób, które prowadzą siedzący tryb życia, nie chodzą na spacery, wszędzie jeżdżą samochodem, zamiast chodzenia po schodach korzystają z windy. W ciągu dnia właściwie wykonują tylko kilka podstawowych ruchów związanych z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce.

Taki styl życia może prowadzić nie tylko do otyłości, ale również problemów z nią związanych. Każdy powinien postarać się zrobić jak najwięcej w celu uniknięcia tego typu problemów.

Zaparcia to często przyczyna złych nawyków z dzieciństwa. Dzieci zazwyczaj nie lubią przerywać rozpoczętej zabawy, kosztem wykonania jednej z podstawowych funkcji życiowych(czyli wydalania), w tym celu należy dzieci często kontrolować i zwracać im uwagę.

Dzieci w wieku szkolnym często wstydzą się powiedzieć np. nauczycielce w czasie lekcji, że muszą iść do toalety i dlatego przetrzymują, co powoduje potem mnóstwo komplikacji. Długo przetrzymywany stolec staje się gęsty i twardy co powoduje zaparcia.

Czasami zdarza się, że tego typu zachowanie stanie się nawykiem, który pozostanie aż do dojrzałego wieku. Z upływem czasu człowiek uświadomi sobie , że oprócz zaparć powoduje to wiele innych problemów zdrowotnych.

Większość ludzi uważa, że zaparcia to tylko coś nieprzyjemnego co powoduje dyskomfort w życiu, jednak sprawa ta jest dużo poważniejsza. Zaparć można się pozbyć stosując odpowiednią dietę. Chcąc zapobiec większym problemom należy podjąć taką decyzję jak najszybciej.

Całkowita poprawa może być osiągnięta poprzez zastosowanie detoksykacji, która wpełni wspiera oczyszczanie jelit. Dlatego więc w tym celu skorzystaj z programu Clean Inside do oczyszczania jelit, ponieważ program ten nie tylko oczyści, ale również przywraca równowagę bakteryjnej flory jelitowej usuwając w ten sposób przyczyny zaparcia.

Slim Tea®

Slim Tea® - Ziołowa Herbatka oczyszczająca wspomagająca regularne wypróżnianie

Zestaw 13 specjalnie dobranych ziół. Wspomaga proces detoksykacji organizmu, pomaga przywrócić prawidłową pracę jelit i regularne wypróżnianie. Nie zawiera kofeiny. Slim Tea® stworzona dla wspomagania regularnego wypróżniania i detoksykacji pomaga przywrócić normalną pracę jelit i regularne wypróżnianie. Slim Tea® działa przeczyszczająco na jelita i wspomaga proces detoksykacji. Wpływa kojąco na system nerwowy i dlatego jest doskonała przed snem.