Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Wzdęcia

WzdęciaWzdęcia to przykre dolegliwości, które są wynikiem złego trawienia. U większości osób wzdęcia to tylko przejściowe problemy, wynikające z banalnego jedzenia w pośpiechu i nieodpowiedniej diety. Uporczywe i bolesne wzdęcia mogą być jednak objawem poważniejszych dolegliwości. Najlepszym sposobem na uniknięcie wzdęć jest zmiana diety i nawyków żywieniowych.

Wzdęcia w większości przypadków nie wymagają żadnej interwencji, polegają one przede wszystkim na gromadzeniu się gazów w jelitach. Są to normalne zjawiska wynikające z połykania powietrza, picia dużej ilości napojów gazowanych lub występują jako nieunikniona dla większości konsekwencja jedzenia niektórych pokarmów. W profilaktyce wzdęć istotny jest odpowiedni ruch.

Nadmierne wzdęcia powodują uwalnianie gazów. Są one w rzeczywistości produktem ubocznym procesu trawienia żywności, w którym jest ona przetwarzana i wchłaniana w jelicie cienkim, a niestrawione resztki pokarmowe są transportowane do jelita grubego, skąd są wydalane. Wzdęcia często wznikają podczas żucia gumy, gdzie połykamy dużo powietrza, jedzenia w pośpiechu, picia dużej ilości napojów gazowanych

Oprócz tego również palenie papierosów ma znaczny wpływ na wzdęcia, podczas palenia bowiem dochodzi do połykania nadmiernej ilości powietrza co właśnie jest bezpośrednią przyczyną wzdęć.Należy pamiętać, że nadmierne palenie może skutkować zaburzeniami funkcjonowania organizmu oraz nieprzyjemnymi dolegliwościami przewodu pokarmowego, takimi jak wzdęcia.

Niektóre dolegliwości można złagodzić za pomocą środków roślinnych i dietetycznych. Zdrowe trawienie wspomożemy również dbając o regularną aktywność fizyczną. Oprócz unikania pewnych rodzajów żywności w celu zmniejszenia wzdęć należałoby również przestrzegać kilku innych zasad w codziennym życiu.

Czasami, wzdęcia to nie kwestia niewłaściwego doboru diety, lecz wadliwego procesu trawienia; wówczas płynne przejście żywności w dół przewodu pokarmowego może być utrudnione. Zabronić temu nie jest łatwym zadaniem, ale jest to możliwe.

Wzdęcia wyeliminujemy odpowiednim posiłkiem,osobom, które cierpią na częste wzdęcia poleca się przede wszystkim dietę lekkostrawną.Posiłki należy jest częściej, ale w mniejszych porcjach. Zaleca się jedzenie powoli, dokładnie przeżuwając każdy kęs.

Gdy problemy związane ze wzdęciami przetrwawają zbyt długo, wtedy zmiana nawyków żywieniowych nie wystarczy. W pierwszym etapie należy wykonać „duże wewnętrzne sprzątanie organizmu,“ które wyeliminuje osadzone produkty odpadowe, które zakłucają proces trawienia.

Jeśli wzdęcia są spowodowane złym trawieniem, wtedy jest potrzebne oczyszczenie jelita grubego, co jest niezmiernie ważne do prawidłowego funkcjonowania flory jelitowej.

Niektóre produkty posiadają wyższą zawartość celulozy (błonnika), niż organizm może tolerować, ale to jednak nie oznacza ich całkowitej eliminacji, ponieważ zawierają wiele innych cennych substancji. Zaliczają się do nich. rośliny strączkowe, dalej kapusta, brokuły, kalafior, kalarepa. itd.

Spożycie tych produktów może wywołać wzdęcia, jednak jest to krótkotrwały objaw.

W niektórych przypadkach organizm jest bardziej wrażliwy, czasem jest to tylko zwykły błąd żywieniowy, pamiętajmy jednak, że niektóre produkty zwłaszcza te ciężkostrawne wymagają dłuższego procesu trawienia i wówczas pojawią się wzdęcia.Zaleca się więc tego typu produktów lepiej unikać.

Często spotykamy się z reklamami na różnego typu lekarstwa przeciw wzdęciom, ale nie zawsze jest to najlepsze rozwiązanie. Objawy są usuwane okresowo, ale po pewnym czasie mogą ponownie wrócić. Chcąc wyeliminować wzdęcia, najlepiej jest usunąć bezpośrednią przyczynę tej dolegliwości.

Wzdęcia i ich przyczyny w większości przypadków pomoże wyeliminować dokładne oczyszczenie jelita. Jeśli wzdęcia są długotrwałe, albo towarzyszą temu inne objawy należy skonsultować się z lekarzem.

Slim Tea®

Slim Tea® - Ziołowa Herbatka oczyszczająca wspomagająca regularne wypróżnianie

Zestaw 13 specjalnie dobranych ziół. Wspomaga proces detoksykacji organizmu, pomaga przywrócić prawidłową pracę jelit i regularne wypróżnianie. Nie zawiera kofeiny. Slim Tea® stworzona dla wspomagania regularnego wypróżniania i detoksykacji pomaga przywrócić normalną pracę jelit i regularne wypróżnianie. Slim Tea® działa przeczyszczająco na jelita i wspomaga proces detoksykacji. Wpływa kojąco na system nerwowy i dlatego jest doskonała przed snem.