Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Dlaczego błonnik jest niezbędny?

BłonnikBłonnik jest ważnym składnikiem odżywczym - zwiększa objętość treści jelitowej i pobudza motorykę jelit. Błonnik ułatwia przesuwanie treści pokarmowej w jelitach, przeciwdziała zaburzeniom trawienia.

Dlaczego błonnik zwiększa objętość zawartości jelit? Ponieważ pęcznieje, zatrzymuje wodę - błonnik może więc zwiększyć objętość treści jelit.

Błonnik, który nie rozpuszcza się w wodzie przesuwa się w jelitach, a kiedy zwiększa swoją objętość działa jak „oczyszczająca szczotka“. Usuwa wszelkie złogi, które są szkodliwe dla zdrowia. Jeśli błonnik przyjmowany jest wraz z pożywieniem w wystarczającej ilości, wywołuje uczucie sytości, zapobiega powstawaniu nadwagi i zaparciom, a jednocześnie obniża ryzyko powstawania żylaków odbytu (hemoroidów).

Spożywanie pokarmów zawierającego błonnik w odpowiedniej ilości zapobiega znaczącemu podwyższeniu się poziomu glukozy w krwi po posiłkach, co pomaga złagodzić obciążenie trzustki. Jest to bardzo dla osób chorujących na cukrzycę.

Na rozwój raka jelita grubego ma wpływ wiele czynników, jak np. różne rodzaje i ilość tłuszczów zawartych w pożywieniu, spożywanie produktów, gdzie błonnik występuje w znikomych ilościach i tak dalej. Osoby, których dieta zawiera błonnik w odpowiedniej ilości mają mniejsze prawdopodobieństwo zachorowania na raka jelita grubego. Błonnik przyczynia się do tego ponieważ miesza się z substancjami uszkadzającymi geny (mutagenami), które są rakotwórcze i przyspiesza ich przesuwanie się w jelitach. Błonnik, przyspieszając przesuwanie się treści pokarmowej w jelitach, nie pozwala na powstanie substancji toksycznych, tym samym zapobiegając wchłanianiu cholesterolu i kwasów żółciowych.

Błonnik, który rozpuszcza się w wodzie wchłania duże ilości cieczy tworząc galaretowate struktury. Wiąże tłuszcze i cholesterol z pożywienia, przez co przyczynia się do obniżenia poziomu tłuszczu we krwi.

Warto dodać, że błonnik, wiążąc kwasy żółciowe, zapobiega powstawaniu kamieni żółciowych oraz zakwaszeniu organizmu.

Nadmiar może okazać się szkodliwy

Błonnik pokarmowy w odpowiedniej ilości występuje przede wszystkim w niełuskanych zbożach, otrębach, owocach i warzywach.

Jednak uwaga! Przy nadmiernym spożyciu, zwłaszcza jeśli składnik ten pochodzi z jednego źródła, np. z otrąb, błonnik może wywołać niestrawność. Dlaczego? W pokarmach zawierających głównie błonnik, znajduje się kwas fitynowy, który wiąże minerały takie jak wapń lub żelazo – może też wywołać niedobór wapnia lub żelaza. Dlatego również błonnik należy przyjmować z umiarem!

Clean Inside®

Clean Inside® - Suplement diety z błonnikiem do oczyszczania jelit

Preparat oczyszczający jelita Clean Inside® to suplement z błonnikiem, który za pomocą włókien oczyszcza jelito grube z nagromadzonych złogów i zapobiega tworzeniu się nowych. Regularne zażywanie preparatu Clean Inside® zapobiega blokowaniu układu pokarmowego przez śluz, pozostałości przemiany materii i substancje toksyczne, a także pomaga w zachowaniu czystości okrężnicy i zapewnia swobodne, efektywne przesuwanie się niestrawionych resztek.