Méregtelenítés garanciával Természetes méregtelenítés Nem génmanipulált Svájci minőség

Bakterie kwasu mlekowego - probiotyki - w jaki sposób pomagają

Bakterie kwasu mlekowegoOrganizm dorosłego człowieka jest przystosowany żyć w symbiozie z ponad 400 bakteriami mikroflory jelitowej. Tak jest w przypadku wszystkich ludzi, ale flora jelitowa u każdego człowieka ma inne działanie,natomiast skład i prawidłowe funkcjonowanie w każdym przypadku jest indywidualne.

W rzeczywistości żołądek nie zawiera bakterii, a jelito cienkie ma tylko niewielką ilość. To jelito grube jest dosłownie nimi zaatakowane (50% kału stanowią bakterie).

Z fizjologicznego punktu widzenia skład mikroflory jelitowej jest zrównoważony. Równowaga ta może być jednak zaburzona przez następujące czynniki:

- Różne choroby zakaźne i schorzenia,

- zaburzenia metaboliczne,

- powtarzające się sytuacje stresujące,

- złe nawyki żywieniowe,

- częste leczenie antybiotykami.

W zdrowym organizmie przewodu pokarmowego bakterie stanowią złożony dynamiczny system. Kluczową rolę odgrywają przyjazne bakterie, a są to przede wszystkim bakterie kwasu mlekowego (probiotyki). Nazwę otrzymały na podstawie tego, że z mlecznego cukru i z różnych innych cukrów wytwarzają kwas mlekowy a różne kwasy organiczne. Probiotyki mają korzystny wpływ na zdrowie, są w stanie eliminować pojawiające się choroby i zaczynające się procesy gnilne. Wytwarzanie kwasu mlekowego obniża poziom pH w jelicie, co ma szkodliwy wpływ na bakterie powodujące proces gnilny.

Probiotyki produkują również witaminę K i rozkładają kwasy żółciowe. Probiotyki zapobiegają przemianie kwasu żółciowego na toksyny, które mogłyby być przyczyną rozwoju guzów w jelicie grubym.Dla potrzeb organizmu probiotyki również mają zdolność wyprodukowania bakteriocynów. Bakteriocyny są to przeciwbakteryjne peptydy lub białka, które zapobiegają rozmnażaniu się bakterii wywołujących choroby i proces gnilny.

Probiotyki to mikroorganizmy, które utrzymują naturalną równowagę przyjaznych drobnoustrojów w ludzkim organizmie i dlatego nazywane są przyjaznymi albo pożytecznymi bakteriami. Probiotyki nie znajdują się tylko we florze jelitowej, ale także w pochwie. Probiotyki odgrywają kluczową rolę w zachowaniu zdrowia. W jelitach probiotyki bezpośrednio chronią błonę śluzową przed patogenom wywołującym bakteryjne zapalenie, także ich obecność, a ich aktywność oznacza podstawową ochronę błony śluzowej jelit w naszym organizmie.

Skład mikroflory się zmienia

Badania wykazały, że sposób odżywiania oraz wiek to główne czynniki, które mają wpływ na skład mikroflory jelitowej. Dieta uboga w błonnik, starzenie się, wszystko przyczynia się do tego, że ilość korzystnych bakterii - probiotyków - zmniejsza się albo całkowicie zanika.

Natomiast ilość chorobotwórczych enterokoków, enterobakterii i bakterii Clostridum znacznie narasta. Proces ten może prowadzić do nagromadzenia się substancji toksycznych, które są przyczyną pojawienia się raka lub powodują zaburzenia czynności wątroby.

Pożyteczne bakterie, czyli probiotyki, możemy świadomie dopełniać za pomocą prebiotyków. Prebiotyki to niestrawione części pokarmu, które selektywnie stymulują bifidobakteriami i laktobakteriami, czyli przyjaznymi bakteriami, tzn. probiotyki w jelicie grubym rozmnożą się i mają korzystny wpływ na organizm.

Tak jak w produktach spożywczych znajduje się błonnik, ani prebiotyki nie ulegają trawieniu, jednak ich właściwości często różnią się od właściwości błonnika.

Niektóre prebiotyki z niezwykłą skutecznością są w stanie ułatwić rozmnożenie się liczby pożytecznych bakterii, tzn. probiotyków, a także przyczyniają się do zmniejszenia liczby bakterii chorobotwórczych w mikroflorze jelitowej. Albowiem bakterie chorobotwórcze w celu rozmnażania wykorzystują probiotyki, ale tylko w małej ilości albo nie korzystają z nich w ogóle.

Obecnie w każdym dostępnym probiotyku znajduje się węglowodan (oligo- lub polisacharyd). W wielu badaniach przeprowadzanych na ludziach zostało udowodnione, że najlepsze działanie miały fruktooligosacharydy (FOS), które doprowadziły (w przypadku zastosowania FOS 1-20 g dziennie ) do dziesięciokrotnego wzrostu liczby bifidobakterii.

Probiotyki odgrywają bardzo ważną rolę w ochronie zdrowia przewodu pokarmowego. Kapsułki Swiss Probiotix zawierają 8 różnego rodzaju przyjaznych bakterii i prebiotyków FOS, co stanowi wyjątkową kompozycję substancji odżywczych. Zaleca się stosowanie NaturalSwiss Probiotix z dowolnym programem oczyszczania organizmu.

Swiss Probiotix®

Swiss Probiotix® - Wysokiej jakości probiotyk

Wyjątkowo skuteczny, liofilizowany, profesjonalnie opracowany probiotyczny suplement diety w postaci wegetariańskich kapsułek rozpuszczalnych w jelicie. Zawiera 10 różnych gatunków pożytecznych bakterii, minimum 4 miliardy komórek w kapsułce. Specjalnie dobrany skład dostarcza zrównoważoną mieszankę gatunków niezbędnych bakterii jelitowych. Odpowiedni również dla wegetarian. Zdrowa flora jelitowa stanowi podstawę silnego układu odpornościowego, dobrego zdrowia i długowieczności. Probiotyki to żywe pożyteczne bakterie, które chronią układ trawienny człowieka.